Microsoft Security Essentials

4.8.204.0 (32-bit)

3.8

8

Microsoft'tan ücretsiz bir antivirüs yazılımı

334.1k

Bu uygulamayı oyla

Bir süredir Microsoft kendi antivirüs yazılımını geliştiriyor. Microsoft Security Essentials, Windows Defender olarak adlandırılan kapsamlı bir antivirüs yazılımını da içeren bilgisayarınızı korumak için bir kaç standart dışı özellik ekleyen, Windows 7 ve öncesi için tasarlanmış bir araç paketidir.

Microsoft Security Essentials virüsler, korsan amaçlı programlar ve casus yazılımlar gibi her türlü kötü yazılımdan bilgisayarınızı analiz ederek ve bilinmeyen, potansiyel tehlike taşıyan nesneleri bulduğunda bilgilendirerek bilgisayarınızı koruyacak gerçek zamanlı bir koruma sistemidir. Sürekli ve otomatik olarak güncellenen büyük bir veri tabanına başvurarak kötü yazılımı bulursunuz. İnternet bağlantısı olmadan da kullanabilirsiniz, böylece çevrim dışıyken de bilgisayarınızı analiz edebilirsiniz. Üçüncü partiler tarafından oluşturulmuş antivirüs takımlarının aksine, çok az kaynak tüketir. Bu da Microsoft Security Essentials'ı ideal bir çözüm yapar; çünkü bilgisayarınız çalışırken kullanımını etkilemez.

Program çeşitli bölümlere ayrılmıştır: analiz, yükseltme, tarih ve yapılandırma. Çok fazla deneyime sahip değilseniz, ilk ikisine odaklanabilirsiniz. Tarih sekmesinden bilgisayarınız analiz edildiğinde bulunan şeyleri kontrol edebilirsiniz. Bulunan nesneleri, karantinaya alınanları ve izin verilenleri gösterir. Yapılandırma bölmesinden taramaları programlayabilir, görevleri otomatikleştirebilir, gerçek zamanda koruma seçeneklerini değiştirebilir, dosya ve klasörleri çıkarma listesine ekleyebilir ve gelişmiş antivirüs ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

Tüm bu sebeplerden dolayı, Microsoft Security Essentials ücretsiz, hafif ve güvenilir bir yazılım arıyorsanız muhteşem bir seçimdir.
Notlar

Windows Defender; Windows 8, 81. RT ve 10 içinde yer alır; bu yüzden eğer bunların herhangi bir versiyonuna sahipseniz kurmanız gerekmez.

Haberler

- Virtual Gift tuşu artık IMlerde ve Sohbet odalarında görünür.
- Güvenlik ve böcek tamir edildi.

Uptodown X